Kumar ve şans oyunları arasında pokerin yeri her zaman ayrı olmuştur. Şansın yanında büyük bir taktiksel zeka da gerektiren bu oyunda zaman içerisinde oyuncuların kendini geliştirmesi mümkün. Bundan ötürü de insanlar bu oyunu çok sevmekte. Özellikle yeni başlayanlar oyunun şans faktörünün çok olduğunu düşünebilirler. Casino hileleri için detaylı açıklamalarızmızda ancak zaman geçirdikçe pokerde kazanmanın kuralının çok iyi bir el gelmesi demek olmadığını anlayacaklardır. Eğer düzgün bir şekilde blöf yapmayı biliyorsanız zaman içerisinde çok iyi elleri olan rakipleri bile çok rahatlıkla ezip geçmeniz mümkün. Bizde burada yazımızda poker nasıl kazanılır size bir kaç ipucu vermeye çalışacağız. Yeni başlayanların mutlaka okuması gereken bu yazı ayrıca uzun yıllardı oynayanların da bilgilerini tekrardan gözden geçirmelerini sağlayabilecektir.

poker nasıl kazanılır

Pokerde Kazandıran Taktikler

Poker oynayacaksanız öncelikle hangi türde oynayacağınıza karar vermeniz lazım çünkü kendi içinde çok farklı türleri de mevcut. Dünyada en çok bilinen ve oynanan türü Texas Hold’em olsa da bunların yanında Türk Pokeri ya da Omaha gibi ya da Stud gibi türleri de var. hepsi temelde en iyi eli yapmak üzerine kurulu olsa da kendi içlerinde farklı kurallara sahipler. Kazanmak için gerekeli olan şartları hepsinde ayrı ayrı okumakta fayda var. bilmediğiniz poker türlerinde diğerinden ne kadar farklı olabilir ki kafasıyla asla girmeyin çünkü aralarında çok büyük farklıklar olabilmekte durduk yere kaybetmeyin.

Texas Hold’em Kazandıran Taktikleri

Poker nasıl kazanılır derseniz öncelikle Texas Hold’em alanında uzman olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü en temel poker kuralları burada diyebiliriz. Bu oyun türünde oyun başında oyunculara kapalı bir şekilde 2 kart dağıtılır ve sonrasında da yere 3 kart açılır. Burada amaç oyuncuların ellerindeki kart ve yere açılan kartlar ile en yüksek değerli eli yapabilmesidir. Oyunun başında açılan 3 karttan sonra eğer eliniz kötüyse oyunda çekilebilir ve sonraki 2 kartı görmezsiniz. Burada bazı oyuncular ellerine göre devam edip geri çekilebilir. Özellikle blöf yapmayı seven bunu gerçekten becerebilen bir oyuncuysanız eliniz kötü dahi olsa rakiplerinizi masanın dışına atabilirsiniz. Bunlar zamanla gelişen uzmanlık işleridir o yüzden ilk dönemlerinizde bunlara kafa yormamakta fayda var.